Prisimenant Joną Dainauską

pagal | 21 sausio, 2021

1904 m. sausio 21 d. Kaune gimė teisininkas, paleografas, istorikas, publicistas, bibliografas Jonas Dainauskas. 1945 m., patekęs į sovietų nelaisvę, pabėgo ir iki 1957 m. gyveno Lenkijoje, vėliau – Prancūzijoje, nuo 1961 m. – JAV. J. Dainauskas domėjosi Lietuvos–Lenkijos santykiais, XIV–XVI a. Lietuvos istorija. Jo archyvas saugomas Lituanistikos tyrimo centre. Praėjusių metų gegužės 27 d. minėjome 20–ąsias J. Dainausko (1904–2000) mirties metines. Prisiminimais apie šią iškilią asmenybę su skaitytojais dalijasi Kartografijos ir sfragistikos mokslinių tyrimų centro direktorius inžinierius Rimantas A. Kunčas–Žemaitaitis.

Istorikas, paleografas, publicistas, bibliografas Jonas Dainauskas. Rimanto Kunčo-Žemaitaičio asmeninio archyvo nuotr.

Pirmą kartą su Jonu Dainausku susidūriau apie 1980 metus Pedagoginiame lituanistikos institute Čikagoje. Tuomet, kartu dėstant šiame institute, J. Dainauskas nuoširdžiai dalijosi savo patirtimi. Man, tuomet trisdešimtmečiam dėstytojui, buvo reikšmingas jau šešiasdešimt perkopusio kolegos  palaikymas. Susirašinėdamas su Varšuvos, Krokuvos, Liublino universitetais J. Dainauskas gaudavo unikalios, mažai kam pasiekiamos, istorinės medžiagos, kuria mielai dalydavosi su kolegomis. Kaskart, lankantis jo namuose, pamenu, kaip žmona, žavinti ypatingu nuolankumu ir atsidavimu vyrui, nuolat švelniai priekaištaudavo, jog svečiams nėra vietos išgerti net puoduko arbatos. Dainauskų namuose Čikagoje knygomis ir rankraščiais buvo apkrauti stalai valgomajame, svečių kambaryje ir bibliotekoje, kur sunku buvo įkelti koją dėl sukrautų knygų  trijomis eilėmis įrengtose lentynose bei keliomis eilėmis ant grindų, kur jos, stirksodamos tarsi Babelio bokštai, grasinosi įlūžti į pirmąjį namo aukštą. Iš knygų kyšantys puslapius žymintys lapukai, bylojontys apie savininko bendrystę su knyga, buvo primarginti tik jam vienam suprantamomis pastabomis ir išvadomis. Visų lentynose buvusių knygų nugarėles slėpė į jas atremtos įrėmintos jo vaikų nuotraukos. Tik mažas stalelis valgomajame, įspraustas tarp stalo ir lango, ant kurio stovėjo rašomoji mašinėlė, buvo vienintelė jo darbo vieta.

J. Dainauskas savo bibliotekoje buvo sukaupęs nemažą žemėlapių reprodukcijų bei karališkųjų atspaudų kopijų kolekciją ir savo darbuose rėmėsi kartografiniais ir sfragistiniais tyrinėjimais. Aš, domėdamasis kartografija ir, kaip inžinierius, išmanydamas ne tik techninį žemėlapių parengimą, bet ir istorinę bei politinę jų reikšmę ir jau tuomet turėdamas unikalią žemėlapių kolekciją, remiamas J. Dainausko, Lituanistikos tyrimo ir studijų centre įkūriau Kartografijos skyrių.

Pritraukdamas savo santūriu ir romiu būdu J. Dainauskas niekuomet neprarasdavo kantrybės informaciją tikrindamas įvairiuose leidiniuose, jam buvo svetima primesti savo nuomonę.  Ramiame jo veide šmėstelėjusi atlaidi šypsena būdavo įprastas atsakas žmonėms, negebantiems atvirai diskutuoti.  Būdamas poliglotas, mokėdamas per dešimt kalbų, gebėjo naudotis įvairiais mokslo šaltiniais, atvėrusiais mums naujas  galimybes gilintis į Lietuvos istoriją, kartografiją ir sfragistiką. J. Dainausko, kaip stipraus paleografo, darbai buvo skelbiami Lenkijos mokslų akademijos žurnale Acta Baltico–Slavica, kurnuolat sulaukdavo susidomėjimo. J. Dainauskas dažnai guosdavosi, jog jo pateikiama medžiaga Lietuvos ir išeivijos istorikams dažnai atsimuša tarsi žirniai į sieną.

Ne kartą susitikus J. Dainauską Čikagos centre, einantį į darbą bibiotekoje, tekdavo jį išbudinti iš gilaus susimąstymo. Nuolat skendintis savo  mintyse istorikas atkreipdavo aplinkinių dėmesį charakteringa eisena ir išvaizdaant kaktos užkritusi juoda beretė buvo tarsi neatskiriamas jo atributas, su kuriuo nesiskirdavo nei žiemą, nei vasarą, o dažnai, užsimiršęs, ateidavo ir į auditoriją dėstyti paskaitų.

Beretė, kaip paslaptinga užuomina į tuometinį karininko įvaizdį, jam priminė tarnybą, susijusią su Lietuvos žvalgyba, kuri jam išgelbėjo gyvybę. J. Dainausko pasakojimu, traukiantis į Vakarus pas ten jau išvykusią šeimą, pasienyje, sustabdžius jį Lenkijos Armijos Krajovos kareiviams, buvo pareikalauta lenkiškai sukalbėti maldą Tėve mūsų“ įrodant savo neva lenkišką kilmę. Tik sukalbėjus maldą ir paminėjus buvusių aukštų tuometinių okupuoto Vilniaus krašto Lenkijos pareigūnų pavardes, kirtęs sieną galėjo laikinai apsistoti ir įsidarbinti Žemės ūkio ministerijoje. Po kurio laiko, apsimetus lenkų turistu, bandant kirsti  Lenkijos–Vokietijos dar nenusistovėjusią sieną ties Ščecinu (lenk. Szczecin, vok. Stettin) ir toliau trauktis į Vakarus, buvo sulaikytas ir ilgam pasiliko Lenkijoje. Beje, adaptuota Stettin, kaip vokietijos miesto, forma turėtų būti Štetinas, atsižvelgiant į vokiečių lingvisto H. Šalio (H. Shall) žemių baltiškumą grindžiančius įrodymus (autoriaus pastaba).

J. Dainauskui dirbant  Žemės ūkio ministerijoje, tuomet gyvenusiam svetima pavarde, pavyko padaryti karjerą – kaip puikus specialistas buvo išsiųstas į Paryžių atstovauti Lenkijai, kur  paprašė politinio prieglobsčio. Gyvendamas Paryžiuje gilino žinias  Sorbonos universitete, tačiau, nebaigęs studijų, atsiradus galimybei pasitraukė į Ameriką, kur laukė emigravusi šeima.

Jonas Dainauskas švenčia 95 metų jubiliejų. Rimanto Kunčo-Žemaitaičio asmeninio archyvo nuotr.

1987 m. Vatikane ir Romoje, minint Lietuvos krikšto 600 metų jubiliejų, J. Dainauskas buvo vienas iniciatorių, bandančių įrodyti, kad Lietuva buvo priėmusi krikštą keliais šimtmečiais anksčiau, taigi buvo siekta sukelti abejonių dėl šio Lietuvos krikšto jubiliejus. Vatikane, Šv. Petro aikštėje, bei Romoje jau su šviesios atminties  jauniausiuoju mano broliu Algimantu V. Žemaitaičiu išdalijome per 4000 lietuvių ir anglų kalbomis, verstų būsimojo kunigo A. A.  Arvydo P. Žygo,  lankstinukų su J. Dainausko bei kitų Lietuvos istorijos draugijos Čikagoje  narių pateikta informacija. Jonui Dainauskui tai buvo stiprus  impulsas šioje srityje tęsti darbą, kurio pagrindu buvo savarankiškai parengta ir išleista knyga „Lietuvos bei lietuvių krikštas ir 1387–ji metai“.

Nuotraukoje įamžintos J. Dainausko 95 metų jubiliejaus iškilmės, kurių metu jubiliatas buvo apdovanotas ir česnakais, tapusiais legenda jam pasakojant istorijas apie jų naudą sveikatai. Česnakus istorikas laikė savo ilgaamžiškumo paslaptimi, su jais niekur nesiskirdavo ir nevengė kramsnoti jų viešumoje, kas juokais buvo laikoma bandymu atsikratyti nepageidaujamų pašnekovų.

4 953 komentarai

 1. Davidgyday

  Get information now. Everything what you want to know about pills.
  https://mobic.store/# order generic mobic online
  Definitive journal of drugs and therapeutics. Best and news about drug.

  Atsakyti
 2. Jamestut

  What side effects can this medication cause? Everything information about medication.
  https://azithromycins.com/ can i buy zithromax online
  Definitive journal of drugs and therapeutics. Some are medicines that help people when doctors prescribe.

  Atsakyti
 3. Aaronomile

  drug information and news for professionals and consumers. Learn about the side effects, dosages, and interactions.
  zithromax cost
  safe and effective drugs are available. Long-Term Effects.

  Atsakyti
 4. Dennismug

  Everything about medicine. Learn about the side effects, dosages, and interactions. https://amoxicillins.com/ amoxicillin online without prescription
  Read information now. п»їMedicament prescribing information.

  Atsakyti
 5. Aaronomile

  Read information now. Some are medicines that help people when doctors prescribe.
  https://azithromycins.com/ where to get zithromax over the counter
  Generic Name. Everything what you want to know about pills.

  Atsakyti
 6. Mortonacile

  Definitive journal of drugs and therapeutics. Read information now.
  new ed drugs
  Long-Term Effects. Everything information about medication.

  Atsakyti
 7. RobertHydaY

  drug information and news for professionals and consumers. earch our drug database.
  ed remedies
  Everything what you want to know about pills. Read information now.

  Atsakyti
 8. tutorwebsite.my.id

  A huge thank you to ARL of Boston to campaign for a yes on question 3. I am so glad that well being of animals matter in our state and that the majority of our state citizens voted yes on number 3.By the way, the 4 month old adorable cat we adopted from your shelter is now almost 17. He is such a wonderful part of our family.Thank youHi Jeff, thank you for nominating the folks at Alley Cats! I have forwarded your submission along with your email to the appropriate parties.

  Atsakyti
 9. JeffreyAdmit

  Prescription Drug Information, Interactions & Side. Get here.
  canadian drug
  Comprehensive side effect and adverse reaction information. Top 100 Searched Drugs.

  Atsakyti
 10. 1xbet

  1xBet является очень популярных на рынке. 1xbet Большой выбор спортивных и киберспортивных событий, десятки открытых линий, самые высокие коэффициенты. Также, БК имеет широкий функционал и немногие дает возможность совершать ставки по уникальным промокодам. Используя промокоды, вы можете получить настоящие деньги, не внося абсолютно никаких средств. Фантастика? – Нет, Реальность Узнать последний промокод вы можете сейчас же, однако использовать его необходимо в соответствии с условиями и инструкциями, которые приведены ниже.

  Atsakyti
 11. Ирригаторы полости рта

  Ирригатор (также известен как оральный ирригатор, ирригатор полости рта или дентальная водяная нить) – это устройство, используемое для очистки полости рта. Оно представляет собой насадку с форсункой, которая использует воду или жидкость для очистки полости рта. Ирригаторы применяются для удаления зубного камня, бактерий и насадок из полости рта, а также для смягчения любых застывших остатков пищи и органических отходов. Ирригаторы применяются для профилактики и лечения различных патологий полости рта. Наиболее распространенные ирригаторы используются для удаления зубного камня, лечения десны, профилактики и лечения воспалений десен, а также для лечения пародонтита. Кроме того, ирригаторы используются для анестезии полости рта, а также для применения антибактериальных препаратов.. Click Here:👉 https://www.irrigator.ru/irrigatory-cat.html

  Atsakyti
 12. gateio token

  Very nice post. I just stumbled upon your blog and wanted to say that I’ve really enjoyed browsing your blog posts. In any case I’ll be subscribing to your feed and I hope you write again soon!

  Atsakyti
 13. pop coin

  Very nice post. I just stumbled upon your blog and wanted to say that I’ve really enjoyed browsing your blog posts. In any case I’ll be subscribing to your feed and I hope you write again soon!

  Atsakyti
 14. MichaelUnjus

  Medscape Drugs & Diseases. Comprehensive side effect and adverse reaction information.

  zithromax 250
  Read here. Everything what you want to know about pills.

  Atsakyti
 15. https://nanadiamond.com/city/Discreet-apartments-in-Hadera.php

  מסאג׳ מקצועי בבאר שבע גוף באמצעות שמני ארומה, המאפשר לעסות שרירים ללא כאב ולעומק, להירגע ולהירגע משמן הארומה.
  ישנם עיסויים מפנקים בהשרון והסביבה יבשים נפלאים, עיסויים בהשרון והסביבה באמצעות אבנים חמות וכן הלאה.
  חדרים מפנקים – בתחום החדרים המפנקים
  ניתן למצוא חדרי פאר הכוללים בין השאר מיטת אפיריון מפנקת, ג’קוזי עם מקום
  לשנים, מקלחת רחבה, טלוויזיה עם מסך רחב, אינטרנט חופשי ועוד, חדרים כאלה בדרך כלל יהיו ממוקמים בשכונות שקטות בבאר שבע
  בבתים עם חצרות סגורות מה שתורם
  לדיסקרטיות ולתחושת האינטימיות.
  מטפלים אחרים יתמחרו באופן שונה סוגי טיפולים – כשהחלוקה מתייחסת בדרך כלל לטיפולי פינוק כמו עיסוי שוודי ועיסוי תאילנדי שיהיו מעט זולים יותר,
  וטיפולי בריאות כמו עיסוי רקמות עמוק או עיסוי רפואי, יהיו יקרים יותר.
  מאחר והמון אנשים סבורים כי את העיסוי מפנק
  הם יוכלו לקבל רק במסגרת יום פינוק מפנק ברמת הגולן ,
  הם מונעים מעצמם ליהנות מהעיסוי מפנק.
  נערות ליווי בגבעתיים בסופו של יום כל אחד ממכם חולם לקבל עיסוי מקצועי
  מהענערות שלנו , הדבר החשוב ביותר
  זה לבחור את מי שיעשה את העיסוי על מנת שיענה בדיוק
  לפי הדרישות שלכם.

  Also visit my web page … https://nanadiamond.com/city/Discreet-apartments-in-Hadera.php

  Atsakyti
 16. https://elitebangkokescorts.com/regions/Discreet-apartments-in-Jerusalem.php

  להגיע אל מתחם הספא ברמת הגולן ,
  ליהנות מעיסוי מפנק ואיכותי ולהמשיך ליהנות בשעות שלאחר מכן ממגוון המתקנים במתחם.
  לפרטים נוספים אודות סוגי העיסוי וקביעת מסאג’ מפנק ברמת הגולן
  ושימוש במתקני הספא או הזמנת מעסה פרטי אליכם או בטלפון ונשמח לעמוד לשירותכם.
  וכשאתם רוצים להתפנק כמו מלכים ומלכות, אתם
  לא רק מבקרים במלון, אלא גם פוקדים את מתחם הספא המומלץ כל כך במלון.
  בהתאם לכך, המעסה יסביר להם מהו סוג המסאז’ המומלץ ביותר עבורכם, ומהן הטכניקות בהן ישתמש כדי להביא
  לתוצאות הרצויות. המעסה המקצועי בהשרון והסביבה מטעם המכון יגיע
  עד אליכם עם מיטת מסאז’ נפתחת, שמנים וכל הציוד
  הנדרש לביצוע המסאז’ ברמה הגבוהה ביותר גם בתנאי שטח או בתוך בית.

  שנייה לפני שהוא התחיל לסדר את הדברים שלו
  וללכת הסתערתי עליו בנשיקה צרפתית סוערת תוך כדי שהתיישבתי לו על הברכיים עם הפנים אליו.
  נערות ליווי בחולון בסופו של יום כל אחד ממכם
  חולם לקבל עיסוי מקצועי מהענערות שלנו , הדבר החשוב ביותר
  זה לבחור את מי שיעשה את העיסוי על מנת שיענה בדיוק לפי
  הדרישות שלכם. עיסוי קלאסי בראש העין כללי הוא עיסוי גוף מלא.
  מסאג’ מקצועי בראש העין הוא טיפולי המאפשר לנרמל
  את התפקודים הטבעיים של גוף האדם.

  ניתן להביא אליהן נערות ליווי או את מי שתרצו והן משרתות את
  תושבי עפולה, יישובי האזור וגם תיירים ואנשי עסקים מזדמנים.

  Feel free to surf to my web site; https://elitebangkokescorts.com/regions/Discreet-apartments-in-Jerusalem.php

  Atsakyti
 17. https://ebonyescortnewyork.com/categors/Discreet-apartments-in-Ramat-Gan.php

  על מנת למצוא מעסה מקצועי בחיפה והסביבה ,
  יש למצוא את האחד או האחת אשר מתמחה
  בכל סוגי העיסויים. יש לדבר מראש
  עם המעסה לגבי סוג העיסוי הרצוי לכם, כך שהמעסה יוכל לדעת באיזהו שיטת עיסוי עליו
  או עליה לנקוט. אך אם אתם מעוניינים בעיסוי מפנק
  בכפר סבא לצורכי הנאה ורגיעה או לרגל אירוע
  שמחה מסוים, תוכלו לקרוא במאמר זה
  על שלושה סוגי עיסויים אשר מתאימים למטרה זו ויעניקו לכם יום בילוי מפנק ואיכותי במיוחד אשר סביר להניח שתרצו לחזור עליו שוב כבר בשנה שאחרי.
  יחד עם זאת, כדאי לקחת בחשבון שהמראה החיצוני לא אמור להוות כפרמטר היחיד אשר ישפיע על
  הבחירה ויש לקחת בחשבון גם פרמטרים אחרים כמו:
  מחיר השירות, מידת הזמינות של הבחורה, ניסיון, מה כוללים
  השירותים אותם היא מציעה וכל פרמטר אחר אשר יכול להשפיע על
  מידת ההנאה שלכם מהשירות. הנה, עכשיו מגיע הרגע
  בו אתם מוצאים מעסות איכותיות אשר נבחרו בקפידה כדי לתת
  מענה מושלם לכספכם.

  my website; https://ebonyescortnewyork.com/categors/Discreet-apartments-in-Ramat-Gan.php

  Atsakyti
 18. נערות ליווי

  I was very pleased to uncover this great site. I need to to thank you for ones time for this fantastic read!! I definitely appreciated every bit of it and I have you bookmarked to look at new information on your blog.

  Atsakyti
 19. לפרטים נוספים

  עיסוי ארוטי בבאר שבע כולל ותומן בתוכו יתרונות רבים.
  עיסוי אירוטי בחדרה (כמו עיסוי אירוטי בעפולה, בצפת, בטבריה, בפתח תקווה,
  באשקלון, בירושלים או בכל מקום אחר
  בארץ) הוא דרך מצוינת להפוך את החלום למציאות
  כיפית. חשוב לציין כי אנחנו משתדלים לתת לכם הגולשים שלנו את השירות הטוב ביותר,
  מבחינתינו קודם כל אתם הלקוחות
  שלנו ורק אחר כך המפרסמים באתר.
  אז למה אתה מחכה כנס עכשיו ולא תתאכזב
  בבי סקסי מגוון נערות מדהימות ומפנקות
  כמו שלא תמצא בשום מקום אחר.

  למה מסאז’ רפואי עדיף על פני שיטות טיפול אחרות?
  על איזו נערת ליווי חלמת? פינת התרגעות לצלילי מוסיקה רומנטית לאור נרות ותאורה עמומה, מצעים נקיים,
  חדר רחצה מאובזר, ובחורות חטובות וסקסיות מכל צבעי הקשת, שיודעות את עבודתן ומעניקות שירותי ליווי לעיסוי חלומי בדירות הדיסקרטיות בנתניה.
  כאן תוכל למצוא מגוון רחב של דירות סקס בנתניה
  והסביבה כולל כתובות, טלפונים וניווט שיביא אתכם היישר לעונג.
  רוצים פרטים על דירות דיסקרטיות בשרון?
  כל הדירות הדיסקרטיות בנתניה שנבחרו בקפידה רבה על ידי פורטל אקספיינדר,
  נבחרו בקפידה רבה על מנת להנעים לשוהה בהן את השהות במקום ולהנות
  מחוויה רומנטית ומענגת. נתניה המקבצת
  בתוכה מגוון בחורות נאות וחטובות מאפשרת לכם יותר
  מתמיד לצאת לבילוי משותף
  ומענג בדירות דיסקרטיות בנתניה.
  ראשית, אינכם צריכים לצאת מהבית, כך שאתם חוסכים המון זמן בכל הקשור להגעה לקליניקת
  העיסויים בקרית שמונה/נהריה .

  Here is my website: לפרטים נוספים

  Atsakyti
 20. עוד כמה דברים נוספים בנושא

  הזמן מחליף גלגל. אזור תל אביב בלבד.
  מנעולן מומחה, פורץ מנעולים מנוסה הפועל בכל אזור המרכז ומאושר על ידי משטרת ישראל.
  אתר בנות חמות הוא האתר הגדול ביותר בישראל המרכז אלפי נערות ליווי
  בירושלים ובישראל בכלל. ברוכים הבאים לדרך
  הים- מועדון השייטים המוביל
  בישראל. אם תחפשו קצת, תמצאו, כי העיסוי מפנק בבאר שבע
  היה אחד מהטכניקות היעילות והעתיקות
  בעולם לטיפולי מרפא. מעבר לכך, מאחר ומדובר על עיסוי מפנק בבאר שבע המבוסס על מגע של המעסה על גופכם,
  נעים יותר לדעת כי אתם נקיים.
  אין ספק כי אם יש לכם הצעת ייעול, או חדרים לפי שעה בצפון בנהריה להוסיף לאתר,
  הינכם רשאים ליצור עימנו קשר, דרך טופס יצירת
  קשר, ואנו נשוב אליכם במהרה. לא משנה אם אתם
  מחפשים נערת ליווי ערביה, רוסיה או
  ישראלית – בצפון בוודאות תוכלו למצוא אותה.
  אם גם אתם חוששים, הבשורה החיובית היא שאין זה משנה לאן או
  מתי תזמינו נערות ליווי בהרצליה, אתם יכולים
  לדעת שהסוד יהיה שמור עמכם.

  האם ליווי כולל סקס? עיסוי אירוטי בנס ציונה מפנק ומושקע להענקת חווית עיסוי מענגת תוכלו
  למצוא בפורטל סקס אדיר בעמוד הבא, אז להנאתכם מחכים ?

  Here is my website: עוד כמה דברים נוספים בנושא

  Atsakyti
 21. מעבר למידע נוסף

  יש לי קליניקות בבאר שבע ובשדרות, ויש אפשרות לביקור בית בערים אלו לאנשים שמוגבלים בניידות.
  בקליניקה פרטית בבאר שבע יש לכם אפשרות להתנתק מהסביבה המוכרת לכם, תוך שאתם זוכים לעיסוי המתבצע בחלל נעים, מבושם ומאד מרגיע.

  עיסוי גוף מרגיע תוך שימוש במגוון טכניקות עיסוי.
  כאשר מדובר בסוג עיסוי מפנק בראש העין מסוים יש לוודא כי זה העיסוי
  מפנק הנחוץ לכם. העיסוי הפרטי בירושלים , כפי שאמרנו,
  הוא עיסוי נהדר עבור אנשים
  שאינם ניידים או בעלי יכולות פיזית להגיע
  אל המקום. רוצים להזמין עיסוי אירוטי בבת ים?
  במקום לנסוע עד תל אביב או לבזבז זמן בהמתנה לעיסוי אירוטי, אפשר לקבל אותו באחת הדירות הדיסקרטיות המפוזרות ברחבי בת ים.
  התרשמו כבר עכשיו מהתמונות של הדירות ובחרו את המקום שבו תרצו לבלות את הלילה
  או היום. עיסוי בבת ים מתחייב עבורכם להיות זה אשר יביא את הבשורה המשמחת עבורכם.
  י מעסות ומעסים מנוסים כל סוגי עיסויים מפנקים ממעסות ומעסים עם ידיים חמות
  לכל הגוף ונשמה גם ליחיד וגם לזוג וגם במקום פרטי אצלכם.כל סוגי עיסוי מפנקים בראש העין
  גם לזוג וגם ליחיד.הפרסום הוא בתשלום.ללא מין עיסוי מפנק בראש העין
  מתיחת שרירים, רצועות, פאסיה, מפרק מתיחה מתבצעת לאחר המישוש.
  האמת שחופשה מסייעת אבל מה לגבי הגוף והנפש שלכם שחייבים
  טיפול אישי עם מלוא תשומת הלב?

  Look at my blog post – מעבר למידע נוסף

  Atsakyti
 22. אתר הבית

  המגוון האדיר של טיפולי מגע הקיימים כיום בשוק הישראלי והמוצעים על
  ידינו כאן באתר מסאז’ בחיפה מאפשר התאמה אישית מלאה של הטיפול
  האידיאלי עבור כל אחד ואחת.
  כאן באתר תוכלו להתרשם ממבחר המטפלים,
  ללמוד אודות כל אחד ואחת מהם ולראות את המחירים שלהם ולהזמין מסאז’ בחיפה ללא פערי תיווך ועם
  שירות מקצועי מובטח. הזמנת מסאז’ בחיפה היא
  הבחירה הנכונה בין אם אתם מחפשים
  טיפול מפנק ונעים עבורכם או בתור מתנה מקורית למישהו יקר לכם ובין אם אתם
  זקוקים לטיפול ספציפי להקלה על כאבים פיזיים מסוימים או שחרור מתחים.
  בכל הזמנה של מסאז’ בחיפה עד
  הבית, צוות המטפלים יגיעו אליכם מצוידים במיטת טיפולים,
  מוזיקה, שמנים וכל הדרוש על מנת שהעיסוי שלכם יהיה לא פחות ממושלם!

  כאשר תזמינו עיסוי בחיפה עד הבית, המטפל או המטפלת מגיעים אליכם עם כל הציוד הדרוש לטיפול, החל ממיטת טיפול מקצועית ועד נרות, שמנים ומוסיקה מתאימה
  – הכל על מנת שהעיסוי שהזמנתם יהיה מושלם.
  גם אם תזמינו עיסוי מפנק לבית המלון בחיפה והסביבה שבו אתם שוהים בבירה, האווירה תשתנה,
  האורות יתעממו ונרות ריחניים יהיו בכמה פינות החדר, אתם
  תשכבו רק עם מגבת על גופכם שתרד אט, אט, ככל שהעיסוי יעבור לחלקים השונים בגוף.
  גם אם תזמינו עיסוי מפנק בחיפה והסביבה לבית המלון שבו
  אתם שוהים בבירה, האווירה
  תשתנה, האורות יתעממו ונרות ריחניים
  יהיו בכמה פינות החדר, אתם תשכבו רק עם מגבת
  על גופכם שתרד אט, אט, ככל שהעיסוי יעבור
  לחלקים השונים בגוף.

  Feel free to visit my blog :: אתר הבית

  Atsakyti
 23. מידע נוסף מאוד מעניין

  מיקי בת 20 נערת ליווי חדשה באילת הזמנה לביתך… ג’וליאנה נערת ליווי VIP גבוהה שיער
  שחור ייצוגית לכל איש עסקים מגיע
  ליווי הולם, לפגישות או לבילוי וחברה ג’וליאנה היא הדבר הבא… זהו הבילוי המומלץ עבור תיירים או אנשים שמגיעים לתל אביב לפגישות עסקיות.
  בחורה סקסית מתל אביב מארחת לפינוק מטריף חושים עובדת רק בשעות הבוקר!

  אלונה היא בחורה שמיועדת לאנשים עם טעם מיוחד וספציפי
  מאוד. ברוכה הבאה לעולם האופנה התחתונה של „זינגר“ זינגר הלבשה תחתונה, נוסדה לפני 60 שנה ואנו
  מתקדמים ומתפתחים עם עולם האופנה, בסלון זינגר תזכי תמיד לתחושה ביתית ויחס אישי.
  נפש- עיסוי תמיד יוביל לשחרור של שרירים והרפיה מלחצים.
  הגיע הזמן לפינוק אמיתי לשחרור רגשות,לעיסוי מפנק ובעצם למה לא אני בכלל מעדיף עיסוי עד הבית כן זו
  בעצם אופציה לא רעה להזמין עיסוי עד הבית גם להתפנק,
  גם לשחרר שרירים וגם להישאר בטרטוריה שלי
  . עיסוי שוודי קלאסי- כאשר מזמינים
  מסא’ג עד הבית עיסוי שוודי כטיפול מלא מהווה בחירה מצוינת
  אך לא לבדו אני מעדיף וממליץ לשלבו
  עם טיפול רפלקסולוגי ובשילוב
  מסאג באבנים חמות לקבלת הנאה מושלמת .עיסוי שוודי הוליסטי הינו עיסוי בינלאומי מוכר ,פופולארי,מצוי
  וידוע לכל כעיסוי מפנק ולכן יהווה בחירה מצוינת במסאג עד הבית .
  קליניקת רויכמן הינו מרכז טיפולי ייחודי, המתמחה בטיפולי רפלקסולוגיה וקינסולוגיה ובטכניקות טיפול נוספות.

  Feel free to visit my site; מידע נוסף מאוד מעניין

  Atsakyti
 24. gateio

  After reading your article, it reminded me of some things about gate io that I studied before. The content is similar to yours, but your thinking is very special, which gave me a different idea. Thank you. But I still have some questions I want to ask you, I will always pay attention. Thanks.

  Atsakyti
 25. Kayıt Ol | Gate.io

  After reading your article, it reminded me of some things about gate io that I studied before. The content is similar to yours, but your thinking is very special, which gave me a different idea. Thank you. But I still have some questions I want to ask you, I will always pay attention. Thanks.

  Atsakyti
 26. gate io

  At the beginning, I was still puzzled. Since I read your article, I have been very impressed. It has provided a lot of innovative ideas for my thesis related to gate.io. Thank u. But I still have some doubts, can you help me? Thanks.

  Atsakyti
 27. gate io giriş

  At the beginning, I was still puzzled. Since I read your article, I have been very impressed. It has provided a lot of innovative ideas for my thesis related to gate.io. Thank u. But I still have some doubts, can you help me? Thanks.

  Atsakyti
 28. gateio güvenilir mi

  I am a student of BAK College. The recent paper competition gave me a lot of headaches, and I checked a lot of information. Finally, after reading your article, it suddenly dawned on me that I can still have such an idea. grateful. But I still have some questions, hope you can help me.

  Atsakyti
 29. gate io telegram

  I am a student of BAK College. The recent paper competition gave me a lot of headaches, and I checked a lot of information. Finally, after reading your article, it suddenly dawned on me that I can still have such an idea. grateful. But I still have some questions, hope you can help me.

  Atsakyti
 30. gate.io

  I may need your help. I’ve been doing research on gate io recently, and I’ve tried a lot of different things. Later, I read your article, and I think your way of writing has given me some innovative ideas, thank you very much.

  Atsakyti
 31. slot gacor malam ini

  Have yyou ever considered about adding a little bit more than just
  your articles? I mean, what you say is valuable and all.

  However imagine if you added some great images or videos to
  give your posts more, „pop“! Your content is excellent
  but with images and video clips, this site could certainly be one off the very best
  in its field. Terrific blog!

  My web site – slot gacor malam ini

  Atsakyti
 32. gate io

  I may need your help. I tried many ways but couldn’t solve it, but after reading your article, I think you have a way to help me. I’m looking forward for your reply. Thanks.

  Atsakyti
 33. demo slot bonanza

  It’ѕ a pity you don’t hasve a donate button! I’d ⅽertainly dnate to tһis superb blog!
  I guess for noѡ i’ll settle fⲟr bookmarking and adding your
  RSS feed to my Google account. I lоⲟk forward to branmd new updates and ԝill talk
  aƄout this blog with mmy Facebook ɡroup. Chat ѕoon!

  Aⅼso visit my blog: demo slot bonanza

  Atsakyti
 34. olympus slot

  I’m impressed, І haѵe to admit. Rately ԁo I come accross a blog that’ѕ both equally educative ɑnd amusing, and ᴡithout
  a doubt, you have hit tthe ail on the head. The issue iis an issue tһat not enouɡh pelple are speaking intelligently about.

  Ι am very happly I came ɑcross this in my search
  for sоmething relating to this.

  Here is my page – olympus slot

  Atsakyti
 35. Ahha4d Login

  Howdy! Тhis iѕ ҝind of off topic but І need sоme advice fгom аn established blog.

  Ӏs it veryy haгd to set up yoսr own blog? I’m not veгy tecgincal but I cɑn figure thіngs ⲟut pretty fаst.
  I’m thinking aboutt mаking my own bbut Ι’m not sᥙre where to bеgin. Dⲟ youu have any
  p᧐ints or suggestions? Tһanks

  mʏ web page … Ahha4d Login

  Atsakyti
 36. demo slot anti lag

  Ӏt’ѕ perfect time t᧐ maкe s᧐me plans for tһe futuree aand it’s tiime to Ƅe hapρy.
  I havе learn tһis post and if I couⅼd I wish to recommend ʏoս somе fascinating issues or
  suggestions. Μaybe yoս can write subsequent
  artiles relating t᧐ this article. I desire to read evdn morе issues bout іt!

  Ꮋere is my web site … demo slot anti lag

  Atsakyti
 37. Atgalinis pranešimas: social signals service

 38. Atgalinis pranešimas: หวยฮานอย

 39. buy followers on instagram free trial

  Hello there! Do you know if they make any plugins to help
  with Search Engine Optimization? I’m trying to get my blog to
  rank for some targeted keywords but I’m not seeing very good gains.
  If you know of any please share. Many thanks!

  Atsakyti
 40. twicsy reviews

  After looking into a number of the articles on your blog, I
  honestly like your technique of blogging. I book marked it to my bookmark site list
  and will be checking back in the near future. Please check out my web site
  too and tell me what you think.

  Atsakyti
 41. buy 50 tiktok followers

  Hello, i think that i saw you visited my weblog so i came to
  “return the favor”.I’m attempting to find things to improve my
  web site!I suppose its ok to use a few of your ideas!!

  Atsakyti
 42. <